www.kamien.lubelskie.pl
Menu

BIP

Inne
1
1. Działalność świetlicy
2. Godziny otwarcia
3. Regulaminy
4. Kronika

 

  1. Działalność świetlicy

 

     Świetlica w Kamieniu od zawsze była i jest nadal głównym miejscem spotkań całej społeczności Kamienia. To tu odbywają się wszelkie uroczystości, przedstawienia, wiejskie zabawy i zebrania.
     Po remoncie świetlica została wyposażona w salę komputerową i siłownię. Celem obiektu jest organizowanie wolnego czasu dzieciom i młodzieży oraz umożliwienie korzystania z Internetu. Obok świetlicy znajduje się plac zabaw, który w okresie wakacyjnym oblegany jest przez tłumy rozbawionych dzieci.

Do zadań świetlicy należą:
- Pobudzanie aktywności społecznej mieszkańców
- Integrowanie lokalnej społeczności
- Kształtowanie umiejętności właściwego spędzania wolnego czasu
- Kształtowanie uzdolnień, rozwijanie zainteresowań u dzieci
- Organizowanie spotkań okolicznościowych

Wśród wielu prowadzonych zajęć każdy znajdzie coś dla siebie:
- Zajęcia plastyczno-dekoratorskie dla dzieci
- Aerobik dla kobiet
- Szkolenia dla rolników
- Siłownia
- Zabawy przy magnetofonie
- Zabawy integracyjne
- Tenis stołowy
- Projekcja filmów
- Rozrywki np. warcaby, szachy itp.
- Korzystanie z komputerów –Internet

Do tradycji naszej świetlicy należy organizacja licznych imprez tj.
- Wieczór wróżb andrzejkowych
- Walentynki
- Spotkanie opłatkowe
- Zabawy karnawałowe
 

 

2. Godziny otwarcia

 

Poniedziałek  –  nieczynne

Wtorek            –  12.00 – 20.00

Środa               –  dzień biurowy

Czwartek        –  12.00 – 20.00

Piątek              –  12.00 – 20.00

Sobota             –  12.00 – 20.00

Niedziela        –  nieczynne

 

3. Regulaminy

 

Warunki korzystania ze świetlicy:
- Zachowywać się jakżeby nie przeszkadzać innym
- Dbać o czysty i elastyczny wygląd w pomieszczeniach świetlicy
- W świetlicy obowiązuje bezwzględny zakaz palenia papierosów i spożywania alkoholu
- Z wyposażenia można korzystać wyłącznie pod opieką i za zgodą opiekuna świetlicy
 

4. Kronika

 

Bal Karnawałowy dla najmłodszych  >>ZOBACZ

 

SPOTKANIE OPŁATKOWE 09.01.2011 r.  >>ZOBACZ

 

MIKOŁAJKI W ŚWIETLICY WIEJSKIEJ W KAMIENIU  >>ZOBACZ

 

WAKACJE W ŚWIETLICY WIEJSKIEJ W KAMIENIU >>ZOBACZ

GMINNE POWITANIE LATA 2010 
>>ZOBACZ

 

IMPREZA INTEGRACYJNA PT. „ BIESIADA KARNAWAŁOWA” >>ZOBACZ

 

 

ZABAWA KARNAWAŁOWA DLA MILUSIŃSKICH

 

17 stycznia 2009 r. w świetlicy wiejskiej w Kamieniu odbyła się zabawa choinkowa dla dzieci. Zorganizowane zostały dla nich różne zabawy i konkursy. Na początku odbyło się głosowanie w związku, którego zostały wybrane trzy najciekawsze stroje. Pierwsze miejsce zajęła mała dziewczynka przebrana za tygryska- Patrycja Mościcka, drugie miejsce otrzymał Bartłomiej Seniuk jako klaun a trzecie Rafał Chomiak w przebraniu ducha. Wszyscy otrzymali kolorowe dyplomy i nagrody. W dalszej części zabawy dzieci miały za zadanie z zasłoniętymi oczami karmić się nawzajem kisielem. Tańczyły również w parach z balonem. Starsza grupa młodzieżowa czytała milusińskim zagadki opisowe. Najwięcej radości i śmiechu sprawił konkurs, którego zadaniem było znalezienie ustami kostki czekolady z miseczki z mąką. Jednym słowem zabawa była na 10.

 

SPOTKANIE OPŁATKOWE 2009

 

I rzekł anioł do pasterzy:

Nie bójcie się, bo to zwiastuję wam radość wielką,

która będzie udziałem wszystkiego ludu,

gdyż dziś narodził się wam Zbawiciel,
którym jest Chrystus pan w mieście Dawidowym.”

(Łuk.2,10-11)

 

    Wigilijny wieczór służy wzmocnieniu więzi emocjonalnych między ludźmi. Jest kontynuacją tradycji świątecznej oraz integracją środowiska lokalnego.
      Tradycyjnie jak co roku 11 stycznia 2009r. w świetlicy wiejskiej w Kamieniu odbyło się spotkanie opłatkowe dla jego mieszkańców. Na spotkaniu gościliśmy wójta Romana Kandziorę, radnych gminy: Zbigniewa Czerwonkę i Henryka Ciejaka. Proboszcza parafii Kamień ks. Kazimierza Próchniaka.
       Po przywitaniu gości wszyscy przełamali się opłatkiem składając sobie nawzajem najlepsze życzenia.
Spotkanie uświetniły występy dzieci ze świetlicy, które przygotowały jasełka Pt. „ ŚWIĘTA NOC”, kolędy, pastorałki oraz występ „HERODÓW”.
       Zespoły wokalne z gminy Kamień: „ROSA” i „KORAL” wykonały przepiękne kolędy i pastorałki.


 

 

SZAMPAŃSKI SYLWESTER 2008/2009

 

     31 grudnia o godz. 20.00 na świetlicy w Kamieniu wszystkich zebranych powitał zespół „REJS”. Zabawa była na 102. Na parkiecie cały czas szalały tłumy rozbawionych gości.
     O północy witając Nowy 2009 Rok. Wszyscy wznieśli toast lampką szampana następnie nawzajem złożyli sobie noworoczne życzenia. Później wszyscy wyszli na zewnątrz aby podziwiać pokazy sztucznych ogni. Atrakcją było również ogromne ognisko. Cała zabawa zakończyła się późno nad ranem.

 

 

WYSTĘP DZIECI ZE ŚWIETLICY W CHEŁMSKIEJ SZOPCE - 29.12.2008 r.

 

     29 grudnia 2008r. dzieci ze świetlicy wiejskiej w Kamieniu zaprosiły mieszkańców Chełma i okolic do obejrzenia i wysłuchania inscenizacji Pt. „Święta Noc”.
     Panie z zespołów „ROSA” i „KORAL” z Gminy Kamień zaprezentowały się w pięknie wykonanych kolędach i pastorałkach. Młodzież ze świetlicy przedstawiła dzieje „ HERODÓW”.

 

 

FERIE ZIMOWE 2009 W ŚWIETLICY WIEJSKIEJ W KAMIENIU

W okresie tegorocznych ferii zimowych ( 2- 15 luty), dzieci uczęszczające do świetlicy wiejskiej w kamieniu mogły korzystać z różnorodnej formy spędzania wolnego czasu. Mogły kształcić swój talent plastyczny używając do malowania farb witrażowych. Wykonywanie prac tą techniką bardzo zainteresowała dzieci a nawet i młodzież. Mogły również uczestniczyć w zajęciach nauki gry w tenisa stołowego, projekcji filmów, bajek, gier i zabaw komputerowych. Największą atrakcją ferii był wyjazd pewnej grupy dzieci do kina „Zorza” w Chełmie na projekcję filmu
Pt. „MADAGASKAR 2”, a następnie na wspólną pizzę. Na zakończenie ferii młodzież miała zorganizowaną dyskotekę z okazji Walentynek.


ZABAWA KARNAWAŁOWA

Dnia 21.02.09. ( sobota) w świetlicy wiejskiej w Kamieniu odbyła się zabawa ostatkowa dla mieszkańców gminy Kamień. Do tańca przygrywał zespół „ LIVET” z Józefina. Tego wieczoru bawiło się 45 osób. Zabawa rozpoczęła się o godz.20.00 a skończyła o 4.00 rano. Roztańczone pary praktycznie nie schodziły z parkietu, co świadczyło o tym że zabawa była udana.


ZEBRANIE KOŁA LIGI OBRONY KRAJU

Dnia 06.03.09.(piątek) w świetlicy wiejskiej w Kamieniu odbyło się zebranie, powiązane ze spotkaniem towarzyskim członków gminnego Koła Ligi Obrony Kraju. Na spotkanie zaproszony został prezes lubelskiego zarządu LOK w Lublinie pan Stanisław Dąbrowski, dyrektor biura lubelskiego zarządu LOK
im. Tadeusza Kościuszki w Lublinie pani Anna Malinowska, pan Kazimierz Stocki- Starosta powiatu chełmskiego, komendant policji miejskiej w Chełmie
pan Andrzej Karolczuk, prezes rejonowego zarządu LOK w Chełmie pan Mirosław Kasjan , wójt gminy
Kamień pan Roman Kańdziora. Prezes Koła Ligi Obrony Kraju w Kamieniu pan Czesław Popielnicki, V-ce prezes Ryszard Głąb, sekretarz- Alicja Kowalska, skarbnik- Dionizy Stafiński, członek zarządu- Ryszard Hrynkiewicz. Gościli również opiekunowie szkolnych Kół LO, i tak ze Szkoły Podstawowej w Kamieniu pan Przemysław Rogalski, ze Szkoły Podstawowej w Strachosławiu pani Teresa Bożena Głąb, z Publicznego Gimnazjum w Strachosławiu pan Robert Gałan. Przybyła również na to spotkanie pani dyrektor Publicznego Gimnazjum w Strachosławiu pani Barbara Błazucka, prezes Klubu Seniora z Kamienia pan Zbigniew Czerwonka jak i kierownik zespołu wokalnego „KORAL” z Kamienia pan Piotr Czapka.
Komisja rewizyjna gminnego Koła LOK w składzie:
pani Małgorzata Szalona i pan Sławomir Czyż.
Goście mogli skosztować wyrobów ze stołu wiejskiego, jednym słowem same smakołyki.


DZIEŃ KOBIET

Dnia 09.03.09r.(poniedziałek) w świetlicy wiejskiej w Kamieniu miały swoje święto panie działające w gminnym Klubie Seniora. Spotkanie zorganizowali panowie klubu, przygotowując paniom poczęstunek. Prezes Klubu Seniora pan Zbigniew Czerwonka rozpoczął uroczystość życzeniami skierowanymi do wszystkich pań w dniu ich święta, a następnie wręczył im skromne upominki. Zaproszone zostały również panie z zespołu wokalnego „KORAL” z Kamienia.
 

Kalendarz

 

Linki
  Liczniki